ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Urządzenie do cięcia styropianu – jakie funkcjonalności są istotne

Ten, kto kiedykolwiek ciął styropian nożem lub piłką, wie jakie to było niewygodne i uciążliwe. Przy jednorazowej sytuacji można sobie jeszcze jakoś dać radę, ale jeżeli należało by było to robić codziennie, to z pewnością tego typu praca stałaby się mocno uciążliwa. Dlatego też firmy używające na co dzień styropianu z pewnością powinny zaplanować, żeby się u nich pojawiła jakaś profesjonalna maszyna do cięcia styropianu. Takie urządzenie jest bowiem bardzo przydatne w takich pracach, przyspieszając je znacząco, ale też dając większą dokładność.

Zasada funkcjonowania maszyn do cięcia jest bardzo prosta. Jedną z jej podstawowych części jest drut oporowy, przez jaki zostaje puszczony prąd wytworzony przez odpowiedni zasilacz. Przepływ prądu powoduje nagrzewanie drutu, a to pozwala z kolei skutecznie ciąć styropian. Nie powstają przy tym żadne niepotrzebne zanieczyszczenia czy odpadki, a krawędź cięcia jest praktycznie zupełnie niepostrzępiona. Dzięki dużej szerokości najczęściej można docinać wszystkie standardowe arkusze, w tym także po pełnej przekątnej.

Cięcie styroduru tą metodą jest bardzo dokładne, bo cała krawędź jest robiona przy pomocy sztywnego, prostego drutu, więc nie ma obaw o to, że nagle coś się skrzywi. Niekiedy pojawia się też potrzeba zmniejszenia grubości płyty styropianowej, aby ją dobrze dopasować do konkretnego miejsca. W takim przypadku gilotyna do cięcia styropianu także sobie powinna poradzić, bo starczy ustawić drut w odpowiednim miejscu, przymocować go odpowiednio i po kilku minutach wszystko będzie zrobione.

Dobre modele takich gilotyn powinny posiadać jedną jeszcze potrzebną funkcjonalność. Przy wykończeniach ociepleń budynków niejednokrotnie dołożyć trzeba nietypowe, nieduże elementy, żeby wszystko do siebie spasowało. Jeżeli drut oporowy zostanie przymocowany w pionie, to wtedy można wycinać za jego pomocą nawet skomplikowane kształty. Tym sposobem w tego typu sytuacjach także odpadnie konieczność niezbyt wygodnego docinania za pomocą noża.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz