ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja, Transport

Jak rozgrzewać olej w silniku i kiedy tak właściwie go wymieniać?

Niektóre łatwe projekty opierają się na tym, że części poruszają się z znaczącą prędkością aby ochlapać oraz nasmarować przestrzenie między pierścieniami tłoka oraz przestrzeni wewnętrznej cylindrów. Tu niemniej jednak, nowoczesne projekty uwzględniają kanały przechodzące poprzez pręty, jakie przewożą olej silnikowy z korbowodów do połączenia między prętem i tłokiem, smarując powierzchnie styku pomiędzy pierścieniami tłoka oraz przestrzeniami wewnętrznymi cylindrów. Powłoka oleju służy też jako uszczelnienie między pierścieniami tłoka oraz ściankami cylindra, żeby oddzielić komorę spalania w głowicy cylindra od obudowy. W taki sposób są smarowane niektóre nowoczesne silniki. Należy nie zapominać o tym, iż jeżeli wlejemy niewłaściwy olej silnikowy, ma okazję doprowadzić to do poważnej awarii silnika. Będzie to nas kosztowało niemało pieniędzy, bo wydatki naprawy są dosyć wysokie.

Dlatego warto jest przystosować dobry olej oraz najprzyzwoiciej zaleca się nabyć olej silnikowy solidnej oraz kultowej marki na rynku. Nie oszczędzajmy! Kiedy chodzi o wymianę oleju silnikowego, wiele osób zastanawia się, jaki typ oleju ma kupić. Kiedy dochodzą do lady w sklepie, zadają to pytanie sprzedawcy, a sprzedawca odpowiada często: Jak dużo lat ma pana pojazd? Parę minut następnie odsyłają nas z olejem, który zdaje się być trafny dla stworzonego przez nas samochodu. Jakkolwiek czy na pewno? Na wlewce w wielu przypadkach widnieje napis jaki olej silnikowy jesteśmy w stanie wlać do zbiornika – tu rekomendujemy też co warto wiedzieć o remoncie silnika przed jego wykonaniem. Przypuśćmy, że jest to 5W-30. Gdy dolejemy oleju silnikowego 20W-50, zmniejszamy okres użytkowania stworzonego przez nas silnika.

Warto jest wobec tego posiadać w domu instrukcję obsługi do naszego samochodu. Nie jesteśmy w stanie ufać naszym kolegom czy też innym jednostkom, jakie być może nie mają zdrowego rozsądku. Nie czytają, nie uczą się, a myślą że wiedzą wszystko. Lepiej wykorzystywać się do zaleceń producenta aniżeli eksperymentować. Na rynku istnieje dużo marek olejów, różnych marek i o przeróżnych cenach. Nam chodzi głównie o wybranie takiego oleju, by miał słuszną lepkość. Czym więcej stopni będzie miał olej, jego lepkość będzie większa, czyli będzie gęstszy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz