ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Jak wybrać monitoring do swojego domu

Posiadacze domów i mieszkań mają sporo możliwości, żeby je w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Oczywiście takiego stuprocentowego zabezpieczenia nigdy nie będzie, jeśli złodziej będzie zdeterminowany, to znajdzie sposób żeby jednak do środka wejść. Lecz każda ochrona będzie w jakiś sposób odstraszać, a część z nich pozwoli w razie czego zidentyfikować złodziei. Przede wszystkim należy zadbać o sprawny monitoring. Rozmieszczone w wyznaczonych miejscach kamery nagrywać będą wszystko to co wydarzy się we wnętrzu, a niejednokrotnie umożliwią również podgląd na żywo. Jednak żeby takie filmy były później do wykorzystania, to kamera IP Hikvision musi mieć odpowiednią jakość. Kluczowa przede wszystkim jest rozdzielczość, bo od tego będzie zależało, ile szczegółów zobaczy się na nagraniu. Obecnie standardem powoli staje się format Full HD, którego rozdzielczość wynosi 1920 na 1080 pikseli.

Zapewnia on wystarczająco dużo jakości do tego, aby odróżnić wszystkie szczegóły, co przy potrzebie rozpoznania osób ma kluczowe znaczenie. Kupując taką kamerę powinno się unikać podejrzanie tanich modeli, bowiem często będą miały one kiepską jakość, mimo posiadania teoretycznie niezłych parametrów. Dobrze by było, żeby takie kamery posiadały także wspomaganie pod postacią diod na podczerwień. Znacząco się dzięki temu poprawia jakość nagrywanych nocą obrazów, a takiego promieniowania nie będzie widać po wejściu do pomieszczenia. Nagrywaniem przesłanych z kamer obraz będzie się zajmował rejestrator monitoringu NVR Hikvision.

Powinien on obsługiwać parę twardych dysków z dużą pojemnością, co pozwoli na przechowywanie większej ilości filmów. Kamery działające poza budynkiem powinny posiadać obudowy zapewniające odpowiednią szczelność. Dodatkową ochroną posiadłości może być również zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Pozwoli on na pełne kontrolowanie tego, kto chce wejść na posesję, wraz z praktyczną obsługą przy otwieraniu. Przy zakupach takiego sprzętu w zamówieniu znaleźć się od razu może ramka pojedyncza Dante, wówczas wszystko zostanie przysłane w jednej przesyłce.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. +Reklama+
    Oferujemy części do pomp hydraulicznych od renomowanych producentów. Dzięki nim Twój układ hydrauliczny będzie działać bezawaryjnie. Zapoznaj się z ofertą na bloki zaworowe producent.

Dodaj komentarz