ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja, Transport

Jak można uniknąć dodatkowych kosztów podczas wynajmu samochodu

Wynajem samochodów od dawna się cieszy dużą popularnością, bardzo chętnie korzystają z niego zarówno turyści, jak też przebywający w delegacjach pracownicy. Firm które się zajmują tego typu usługami jest wiele na rynku, a ich oferta może się bardzo od siebie różnić. Z tego też powodu warto pamiętać o paru istotnych kwestiach w czasie wyboru, aby potem nie było niepotrzebnych nieporozumień, zwłaszcza w kwestii rozliczeń. Po pierwsze trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, a te każda Wypożyczalnia samochodów sportowych posiada swoje własne.

Wielu wypożyczających nie zawraca sobie tym głowy, a później dziwią się oni na przykład tym, że sporo muszą dopłacić do podstawowej ceny. Jedną z najważniejszych spraw jest górny limit przejechanych w ciągu dnia kilometrów. Jeśli zostanie on przekroczony, to będzie trzeba ponieść za to dodatkowe koszty. Jeśli ktoś się decyduje na wynajem busa 9 osobowego, to koniecznie powinien się też dopytać o zakres ubezpieczenia. W wielu przypadkach dostanie się wprawdzie samochód z polisą OC i AC, ale też i z dużym wkładem własnym przy powstaniu szkody.

Za niedużą dopłatą jednak można ograniczyć wysokość takiego wkładu, więc warto zastanowić się nad tym tematem. Samochody na wynajem przekazywane są klientom w różnym stanie technicznym, z tego też powodu niezwykle ważne jest dokładne obejrzenie pojazdu przed wyjazdem. Jeśli zostaną zauważone jakieś uszkodzenia czy defekty, to koniecznie należy zgłosić je od razu, bo w przeciwnym razie trzeba się liczyć z koniecznością zapłacenia za naprawę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz