ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Główne wiadomości w temacie certyfikatu energetycznego

Główne wiadomości na temat certyfikatu energetycznego można znaleźć na witrynie certyfikat-energetyczny24.pl. Świadectwo charakterystyki energetycznej wskazuje na zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do: ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej a także klimatyzacji i oświetlenia. Na dodatek dookreśla on miejsca wytwarzania energii oraz wytwarzanie dwutlenku węgla przez określony obiekt. Wystawiony audyt energetyczny umożliwia pozycję obiektu w klasyfikacji energetycznej na podstawie energii koniecznej do prosperowania lokalu użytkowego, z uwzględnieniem wszystkich rozwiązań związanych z konstrukcją i instalacjami.

Świadectwo to jest nową częścią dokumentacji technicznej obiektu. Obowiązujące przepisy wyraźnie wskazują, iż świadectwo energetyczne musi mieć każdy dom, mieszkanie, lokal o charakterze usługowym, czy obiekt magazynowy. Firma wystawi dla zleceniodawców tego typu dokument w czasie od trzech do 5 dni, lub nawet w 24 godziny, o ile ktoś tego będzie potrzebować.

Dlatego dotychczas zgłaszający się klienci są bardzo zadowoleni ze współpracy. Każde wystawione świadectwo jest zapisane w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków oraz dostaje indywidualny numer. Świadectwa wykonane przez inżynierów mających do tego odpowiednie pełnomocnictwa są w zgodzie z obowiązującym prawem. Jeśli świadectwo energetyczne nie będzie dla konkretnego obiektu wystawione, to właściciel może dostać karę pieniężną a także zakaz podpisywania umów powiązanych z nieruchomościami. Opracowane świadectwo energetyczne jest ważne przez dziesięć lat od momentu wykonania lub do momentu, w którym w określonym obiekcie będą przeprowadzane zmiany termomodernizacyjne.

Świadectwa sporządzane są zarówno w wersji elektronicznej, jak i formie drukowanej. Są one uznawane przez notariuszy, kierowników budowy, agencje nieruchomości, a także przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Jest to nieodłączna część dokumentacji dołączonej do wynajmu, sprzedaży albo pozwoleń na korzystanie z obiektu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz