Motoryzacja, Transport

Środki do regeneracji do silników i skrzyń biegów – jak ich używać

Chyba każdy właściciel samochodu chciałby, aby auto służyło mu możliwie jak najdłużej. Lecz aby rzeczywiście ta, to o taki samochód należy odpowiednio dbać, na przykład systematycznie zmieniając filtry i oleje. Lecz nawet mimo używania dobrych jakościowo olejów i tak jakieś zużycie poszczególnych elementów się pojawi, zwłaszcza jeżeli przejechana będzie duża liczba kilometrów. Dlatego też od pewnego stosować można rozmaite preparaty do regeneracji, za pomocą jakich można ograniczyć zużywanie. Te preparaty wytwarzają na pracujących elementach ceramiczną warstwę. Powłoka ta jest cieniutka, a równocześnie bardzo twarda.

Równocześnie ma niski współczynnik tarcia, co niesie ze sobą liczne korzyści. Po pierwsze przez to niskie tarcie jest mniejszy opór układu i potrzebuje on mniej energii do ruchu. W niektórych przypadkach uzyskać można oszczędności na zużyciu paliwa przekraczające dziesięć procent, czyli tak mało wcale to nie jest. Dodatkowo twarda warstwa to mniejsze zużycie poszczególnych elementów w czasie pracy i wydłużenie tym samym czasu życia silnika. Zresztą nie tylko samego silnika, ponieważ preparaty do regeneracji stosować też można w innych mechanizmach, jakich jak skrzynie biegów czy przekładnie. W ich przypadku użycie takich środków zmniejsza głośność pracy i wibracje, zwiększając tym samym płynność działania. A używanie ich jest naprawdę łatwe i nie wymaga odwiedzania mechanika czy demontażu jednostki napędowej.

Najczęściej starczy wlać odpowiednią ilość preparatu przez wlew oleju, w zależności od przebiegu oraz wielkości jednostki. Nie ma żadnego ograniczenia ze względu na stosowane paliwo ani też stopień zużycia, w przypadku mocniej wyeksploatowanych jednostkach należy być może zwiększyć trochę ilość użytego środka. Osoby zainteresowane bardziej tym tematem sporo informacji znajdą w internecie. Wystarczy że w oknie wyszukiwarki wpiszą hasło Czy warto stosować płukankę do silnika? i sprawdzą otrzymane strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz