Budownictwo, Przemysł

Jakie zalety ma budowa stropu ze specjalnych płyt

Osoby które planują budowę swojego wymarzonego domu muszą podjąć wiele decyzji. Związanych przykładowo z rozwiązaniami technologicznymi, jakich się użyje. A bezpośrednio przekładać się to będzie na tempo postępu robót, finanse oraz późniejsze użytkowanie. Sporo osób odrzuca wszelkie technologiczne nowinki, i pozostaje przy tradycyjnych rozwiązaniach. Inne z kolei poszukują nowych pomysłów i inspiracji, dzięki którym postawią swój dom taniej i szybciej. W każdym przypadku jest to kwestia indywidualnych decyzji, z tego też powodu przed ich podjęciem należy poznać dobrze zalety i wady takich rozwiązań.

W ostatnim czasie na powrót do łask na przykład wróciły płyty stropowe. Technologia budowania z prefabrykowanych, gotowych płyt od dawna jest znana, i powszechnie była wykorzystywana na przykład przy blokach kilkadziesiąt lat temu. Próbowano ją także wykorzystać w jednorodzinnych domach, lecz tu nie zyskała już dużego zainteresowania. Było to spowodowane przywiązaniem do tradycyjnego sposobu budowy domów, z zalewanymi na miejscu stropami, lecz również i technicznymi niedociągnięciami. Aktualnie wykonywanie takich prefabrykowanych stropów udoskonalono dość mocno, i na powrót cieszyć się one zaczynają zainteresowaniem. Przede wszystkim ich dużą zaletą jest szybkość montażu i brak wcześniejszych prac przygotowawczych.

Bierze się to z faktu, że producent stropów prefabrykowanych u siebie wykonuje wszystkie elementy stropu, zgodnie z dotrzymanym projektem, i u niego czekają aż będzie się dało je zamontować. Na budowę dostarczone zostają ciężarówkami, a do ich ułożenia potrzebny będzie odpowiedni dźwig. Przy planowaniu należy to mieć na uwadze, bo czasami zdarzają się sytuacje, gdy sprzęt po prostu nie może wjechać na działkę. Następną istotną rzeczą jest to, że w zasadzie od razu można ruszać z dalszymi pracami na budowie, bez konieczności oczekiwania na utwardzenie betonu. Przy większości inwestycji ma to duże znaczenie, gdyż pozwala zaoszczędzić dużą ilość cennego czasu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz