ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Dlaczego warto wybierać ocynkowane śruby

Połączenia najróżniejszych konstrukcyjnych elementów za pomocą śrub cieszą się ogromną popularnością. Jeśli jednak konstrukcje takie znajdować się będą na otwartym powietrzu, to pomyśleć trzeba o zabezpieczeniu każdego połączenia. Jeśli się tego nie zrobi, to po jakimś czasie pojawić się może rdza, a to w rezultacie może narazić konstrukcję na poważne uszkodzenia. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest użycie normalnych śrub ze stali i pomalowanie ich później. Zapewni to ochronę przed korozją, ale jednocześnie później będzie wymagać systematycznej konserwacji.

Jeżeli bowiem z jakiś powodów warstwa lakieru zostanie uszkodzona, to korozja może się szybko pojawić, a jej późniejsze wyeliminowanie wymagać będzie sporo pracy. Alternatywną opcją dla klasycznych rozwiązań są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Dzięki cieniutkiej cynkowej powłoce śruby takie wykazują dużą odporność na korozję i niekorzystne działanie czynników pogodowych. Jeśli w czasie montażu warstwa ochronna nie zostanie poważnie uszkodzona, to bez problemów wytrzymają wiele lat bez potrzeby jakiegokolwiek działania.

Jest faktem jest że za takie śruby trzeba zapłacić trochę więcej, ale brak potrzeby regularnego konserwowania te wyższe ceny przy zakupie ostatecznie zrekompensuje. Aktualnie wybór śrub z ocynkiem na rynku jest bardzo duży, coraz częściej można je także kupić w internetowej sieci. Wystarczy w oknie wyszukiwarki podać słowa śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym, żeby otrzymać wykaz sprawdzonych sklepów posiadających taki asortyment w ofercie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz