Edukacja, Rozrywka

W jaki sposób warsztaty z robotyki mogą pomóc w rozwoju dzieci

Z najróżniejszymi robotami każdy chyba z nas kiedyś miał okazję się spotkać. Jeśli nawet nie bezpośrednio, to już z pewnością w różnych popularnych filmach, w których niejednokrotnie to właśnie maszyny grały główne role. Świat takich robotów jest niezwykły i fascynujący, a co najbardziej interesujące, dostępny obecnie dla każdego, kto będzie na to miał chęci. Z robotami, oczywiście na swoim poziomie zaawansowania, zapoznawać się już mogą nawet paroletnie maluchy w przedszkolu. Już bowiem dla nich są odpowiednie zestawy, dzięki którym dzieci mają możliwość poznania, jak się zachowuje typowy robot i jak nim należy sterować.

Dla starszych dzieci są znacznie większe możliwości. Niejednokrotnie organizowane są bowiem różnego rodzaju warsztaty naukowe, albo w wersji jednorazowej, albo jako dłuższy cykl. Już te krótkie nawet pozwalają się zapoznać z podstawowymi zasadami kierującymi funkcjonowaniem tych urządzeń, wśród których przecież będzie i informatyka, i mechanika. Zajęcia o większej ilości spotkań już bardziej szczegółowo dotykają tego zagadnienia, lecz również dostarczają znacznie większą wiedzę. Łącznie z tym, że na pewnym etapie uczestnicy zaczynają pisać własne programy, w zaawansowany sposób sterujące funkcjonowaniem robota i czynnościami, jakie on wykonuje. Świetnie przy takiej zabawie sprawdzają się komplety klocków Lego, dedykowane właśnie do takich celów.

Poza klockami, z jakich składa się całą konstrukcję, takie zestawy są również wyposażone w silniki, czujniki czy układy sterujące. Dzięki temu każdy może w dowolny sposób stworzyć swojego pierwszego robota, a potem wydawać mu komendy. Możliwości tej zabawki są naprawdę duże, dlatego też świetnie się ona sprawdza w szerokich zastosowaniach. Obecna robotyka rozwija się cały czas, i bez przerwy pojawiają się w niej także coraz to nowe możliwości. Dlatego też warto zainteresować swoje maluchy warsztatami tego typu, jeżeli są gdzieś organizowane. Być może je to zainteresuje w takim stopniu, że będą chciały spróbować czegoś więcej.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz