ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Jak właściwie zainstalować i użytkować separator do oddzielenia tłuszczu

Zakłady gastronomiczne i wszystkie inne, w których jest przetwarzana żywność, muszą dbać o odpowiednią jakość wypuszczanych ścieków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w ściekach znajdować się nie mogą tłuszcze pod żadną postacią, które by mogły spowodować problemy z systemem kanalizacji. Z takich też powodów jedną z koniecznych spraw w takich miejscach jest zainstalowanie odpowiedniego separatora, i użytkowanie go w prawidłowy sposób. Po pierwsze ważne jest miejsce, w którym takie urządzenie zostanie zamontowane. Firmy oferujące przegląd separatorów dysponują specjalistycznym sprzętem do tego celu, ale i tak w jakiś sposób pojazd musi dojechać gdzieś blisko, żeby się dało odwinąć wąż.

Duże znaczenie ma też sam dobór separatora. Urządzenia te działają na bardzo prostej zasadzie, są bowiem złożone z osadnika z przegrodami. Ciężkie frakcje opadają na dno, zaś na powierzchni jest unoszony lżejszy tłuszcz. Warstwa na górze nie może przekroczyć dwudziestu centymetrów, jeśli go większa ilość, to separator nie będzie pełnił swojego zadania. Z takich też powodów pojemność zbiornika należy dopasować do stylu pracy konkretnej placówki, ilości ścieków do przerobienia oraz częstotliwości serwisu. Przyjmuje się, że serwis separatorów wykonywane być powinno nie rzadziej niż raz na miesiąc, lecz to za każdym razem ustalane jest indywidualnie.

Ze względu na rodzaj zanieczyszczeń czyszczenie musi wykonać specjalistyczna firma, nie będzie mógł tego zrobić właściciel lokalu gastronomicznego czy jego pracownicy. Oni natomiast powinni kontrolować ilość odseparowanego tłuszczu, i jeśli będzie potrzeba usunięcia go, to zorganizować czyszczenie. Podejmując decyzję o współpracy z firmą realizującą takie usługi zapewne dla większości najistotniejsza będzie czyszczenie separatorów cena. Lecz można również zwrócić uwagę na to, czy taka firma funkcjonuje w pełni legalnie i daje wszystkie konieczne dokumenty, a także czy podczas wykonywania usługi separator jest kompleksowo czyszczony i myty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz