Biznes, Finanse

W jaki sposób najbezpieczniej rozliczyć holenderskie podatki

Do zarobkowej pracy w jakimś zagranicznym kraju wyjeżdża co roku wiele tysięcy naszych rodaków. Kuszeni są oni przede wszystkim naprawdę wysokimi pensjami, jakie potrafią być kilkukrotnie większe niż to co się zarobi u pracodawców w Polsce. Jednym z popularniejszych krajów takiej zarobkowej emigracji jest Holandia. Holandia oferuje sporą ilość ofert, między innymi w rolnictwie i przemyśle. Ale bez żadnego problemu również tam coś znajdą osoby wykwalifikowane, przykładowo informatycy, medycy czy inżynierowie.

Wiele osób które wyjeżdżają do Holandii jest tylko tam zatrudniona, inne jadą jedynie na kilka miesięcy w roku, aby sobie trochę dorobić. Lecz bez względu na to, jak długo się przepracowało w tym kraju, to konieczne będzie dokładne rozliczenie się z tej pracy. Oczywiście legalnie pracowało, bo niestety nadal zdarzają się sytuacje, gdy pracownicy są zatrudniani bez podpisanej umowy, i czasami kończy się to niezbyt ciekawie. Osoby legalnie zatrudnione posiadają swój indywidualny numer BSN, który się nadaje w celach identyfikacyjnych. Dodatkowo pracodawcy w Holandii mają obowiązek pobierania zaliczek na podatek dochodowy. Jeśli w rocznym podsumowaniu pojawi się jakaś nadpłata, to taka osoba będzie się mogła ubiegać o zwrot podatku holandia. Wykonanie rozliczenia jak również ubieganie się o zwrot samodzielnie zrobić. Jeśli ktoś będzie zorientowany choć trochę w temacie i zna język, to raczej sobie z tym poradzi.

Zwłaszcza że dostępnych jest sporo darmowych narzędzi, przy pomocy których wszystko można wykonać. Lecz w wielu przypadkach dużo lepszym rozwiązaniem jest, jeśli rozliczenia podatku holandia zrobi jakieś doświadczone rachunkowe biuro. Takie biuro przede wszystkim będzie na bieżąco ze zmianami obowiązujących przepisów i regulacji, jakie także w Holandii mają miejsce co jakiś czas. A to jest bardzo ważne, bo jeżeli popełni się jakąś pomyłkę, to w najlepszym razie będzie trzeba składać korektę, co przedłuży znacznie formalności. Koszty za takie usługi nie są duże, dlatego jeśli ktoś się nie czuje na siłach, to powinien skorzystać z takiej opcji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz