Usługi

Silniki jachtowe – w jaki sposób zadbać o ich serwis

Jachty są jednostkami wodnymi, które do swojego poruszania się używają siłę wiatru. Lecz na ich stanie najczęściej znajduje się też nieduży silnik spalinowy, o mocy kilku koni mechanicznych. Nie jest on głównym napędem, ale bardzo się przydaje na przykład przy manewrach w porcie czy przy jakimś zagrożeniu. Takie silniki nie są używane zbyt często, niekiedy mają one możliwość pracy jedynie kilka razy na rok. Dlatego też spora część posiadaczy jachtów trochę zapomina o ich systematycznym serwisie, a takie zaniedbania mogą się skończyć jakąś poważniejszą usterką.

Najczęściej stanie się to w najmniej odpowiednim momencie w trakcie sezonu, a wówczas naprawa silników jachtowych może się okazać możliwa dopiero po jakimś okresie czasu. Z takich też powodów raz do roku, najlepiej w okresie zimy, silnik jachtowy powinien być zdjęty z jachtu i przewieziony do jednego z serwisów. W takcie niego sprzęt będzie szczegółowo sprawdzony, a jeśli zauważone zostaną jakieś usterki, to będzie sporo czasu na to żeby naprawić wszystko.

Wymienić też należy olej, świece i inne eksploatacyjne materiały, zgodnie z zaleceniami wytwórcy. Taki serwis silnika gazowego wykonany być może w jednym z autoryzowanych punktów, lecz też może go zrobić jeden z niezależnych mechaników. Istotne jest, aby taka osoba dysponowała odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami, oraz miała potrzebny sprzęt diagnostyczny. Tym sposobem silnik z pewnością nie powinien zawieźć w sytuacji, kiedy będzie on najbardziej potrzebny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz