Motoryzacja, Transport

Podróż w kamperze – jakie dodatkowe akcesoria warto ze sobą zabrać

W ostatnich latach naprawdę dużo osób wybiera podróże przyczepami kempingowymi czy kamperami. Taki sposób podróżowania ma liczne zalety, chociażby daje wiele swobody i niezależności, bez konieczności rezerwowania miejsc noclegowych czy biletów. Lecz żeby podróż taka była udana, to trzeba się do niej odpowiednio przygotować, to znaczy zabrać ze sobą wszystko czego się będzie potrzebować.

Kampery na swoim wyposażeniu mają już liczne dodatki i akcesoria, lecz jeżeli ktoś chce poprawić jakość wypoczynku, to o jakiś dodatkowych może jeszcze pomyśleć. Warto się tym zająć jakiś czas przed podróżą, bo można wówczas wszystko czego się będzie potrzebować na spokojnie zakupić. Dobrym pomysłem może być jakiś sprawdzony sklep caravaningowy, i to z paru powodów. W pierwszej kolejności sprzedawane w nim akcesoria, na przykład takie jak markiza do kampera, zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem takich podróży.

Czyli są trwałe, wytrzymałe, proste do utrzymania w czystości, a równocześnie po złożeniu nie zajmują cennej powierzchni. W szczególności ta ostatnia cecha jest ważna, ponieważ tak naprawdę w środku kampera wcale nie ma tak dużo miejsca, i trzeba zadbać o jego optymalne wykorzystanie. Przeglądając listę gadżetów do dokupienia na samym początku będzie stół z krzesłami. Mając je na wyposażeniu nie trzeba będzie spędzać całego czasu na postojach we wnętrzu pojazdu, a można usiąść sobie wygodnie na zewnątrz i odpocząć lub zjeść posiłek.

Wybierając takie meble trzeba znaleźć kompromis pomiędzy stabilnością i wytrzymałością a ciężarem, który jest ważny w przypadku kiedy trzeba się zmieścić w limicie na osobowe samochody. Jeśli kamper nie będzie posiadał żadnego zadaszenia, to można pomyśleć o specjalnym namiocie albo markizie, oba te rozwiązania chronią skutecznie przed słonecznymi promieniami. Sporo osób nie pamięta o podkładach do poziomowania, a także bardzo się przydają, żeby odpowiednio ustawić samochód na parkingu. Warto ze sobą też zabrać w podróż inne części do kamperów, typu suszarka do odzieży, wycieraczki czy kable z przejściówkami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz