Motoryzacja, Transport

Jakie plusy i minusy mają przyczepy kempingowe

Podróżowanie po kraju samodzielnie z przyczepą kempingową praktykowane już było przez naszych dziadków oraz rodziców. Z pewnością dużo osób pamięta kultowe modele zaprojektowane w PRL-u, które po dziś dzień spotkać można na ulicach. Oczywiście od tamtych lat zmieniło się bardzo dużo, i współcześnie produkowane przyczepy kempingowe całkowicie inaczej wyglądają niż te starsze. Inżynierowie szukają bez przerwy coraz to nowych możliwości, dzięki którym podróż będzie jeszcze wygodniejsza i przyjemniejsza.

Normą jest obecnie niewielka łazienka i aneks kuchenny, lecz niejednokrotnie liczyć też można na różne inne funkcje, na przykład takie jak klimatyzację czy nawet skórzaną tapicerkę. Mocno się też powiększyły wymiary niektórych modeli, są one na tyle duże że bez problemów pomieszczą całą rodzinę, bez żadnej niewygody i ścisku. Jednak wzrost wielkości ma też przełożenie też na ciężar, dlatego też trzeba zwrócić uwagę na to, że do ich ciągnięcia potrzeby będzie samochód z odpowiednią mocą. Wiele osób dyskutuje, czy przyczepa kempingowa jest lepszym rozwiązaniem niż kamper, czy niekoniecznie.

Zdania tu zawsze będą podzielone, jednak kilka istotnych aspektów będzie jednak przemawiać za posiadaniem przyczepy. Pierwszy z nich to cena, ta przy przyczepie będzie kilkukrotnie niższa niż kampera, i będzie to dotyczyć zarówno używanych jak i nowych pojazdów. Jeśli chodzi o używane trzeba się jeszcze liczyć z ewentualnym remontem, a ten przy kamperze również trochę może kosztować. Kolejną istotną rzeczą jest elastyczność i wygoda w podróży. Kampery z reguły są dość duże, i zwyczajne do pewnych miejsc nie można wjechać nimi.

Całkowicie odmiennie będzie w przypadku przyczep, które można odpiąć na parkingu i jechać samym samochodem pozwiedzać okolice. Osoby które się interesują kupnem przyczepy nastawić się jednak muszą na długie czekanie, ponieważ przyczepy kempingowe sprzedaż w ostatnim czasie bardzo wzrosła i z tego powodu nowe modele są do odebrania niejednokrotnie po kilku miesiącach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz