Moda, Uroda

Jakie są najważniejsze rodzaje nici i jakie mają właściwości

Dla wielu osób nici rozpuszczalne w wodzie będą się kojarzyć z maszynami do szycia i ewentualnie różnymi kolorami, dobranymi do koloru danej odzieży.

Faktycznie branża odzieżowa korzysta chyba z nici najczęściej, lecz jak się okazuje w praktyce, nie tylko ona. W końcu wszystkie meble tapicerowane również są szyte z kawałków tkanin, i oczywiście wykorzystywane są do tego celu odpowiednie nici. Nieco inne, niż odzieżowe, sporo grubsze i odporniejsze, tak żeby sofa czy narożnik służyć mogły przez wiele lat. Za pomocą nitek są także zszywane taśmy do plecaków, namioty, zasłony, i wiele innych przedmiotów, o których na co dzień się nie myśli. Przede wszystkim nici można podzielić z uwagi na rodzaj surowca użytego do ich produkcji.

Najczęściej wykorzystywane do ich wytworzenia są surowce naturalne, to znaczy bawełna oraz w mniejszym stopniu len i jedwab. Ale jeżeli potrzebne będą jakieś nietypowe parametry, na przykład takie jak rozciągliwość czy wysoki poziom odporności na rozrywanie, to wykorzystywane są też różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Na przykład takie jak poliester, nylon, czy w ostatnim czasie także i teflon. Bardzo zróżnicowana jest także konstrukcja nici, jaka jest uzależniona od ich przeznaczenia. Branża krawiecka korzysta przykładowo najczęściej z gładkich nici, a tapicerzy z nici odcinkowych czy z pojedynczych włókien. Na rynku jest wiele specjalistycznych odmian tego typu produktu, lecz jeżeli ktoś będzie chciał, to nici polskie wykona również odpowiednie na zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz