Budownictwo, Przemysł

Jak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb śrubowy kompresor

W branży związanej z pneumatyką przemysłową wykorzystuje się różne urządzenia i maszyny. Ich dobór najczęściej jest podyktowany konkretnymi potrzebami, z takich też powodów każdorazowo przy projekcie wybieranej jest najoptymalniejsze rozwiązania. W dużej części przypadków świetnie się na przykład sprawdzają kompresory śrubowe, wyróżniające się wśród innych rodzajów kompresorów paroma istotnymi cechami.

Po pierwsze ich dużym plusem jest płynność pracy, bez żadnego pulsowania, a równocześnie szeroki zakres ciśnień możliwych do uzyskania. Ten rodzaj kompresorów znany jest od wielu lat, a jego historia sięga aż XIX wieku. Pierwsze egzemplarze były niestety niezbyt sprawne, z tego też powodu nie zdobyły dużej popularności, dopiero kilkadziesiąt lat temu je udoskonalono, i obecnie są często wykorzystywane. Budowa tych urządzeń jest dość specyficzna, gdyż składają się z dwóch wirników działających równolegle, mających inną prędkość obrotową i ilość zębów, i obracających się w dwóch różnych kierunkach. Dzięki temu w środku będzie się wytwarzało duże ciśnienie, a ściśnięte powietrze przepchnięte zostaje do przewodów. Bardzo ważny w całości procesu jest olej, jaki do prawidłowego działania musi zostać rozgrzany do odpowiedniej temperatury. Z tego też powodu ten typ kompresorów nadaje się dobrze do pracy ciągłej, bez częstego włączania i wyłączania. Również dlatego, że do rozgrzania oleju potrzeba w niektórych modelach nawet kilkadziesiąt minut.

Podczas wyboru takiego urządzenia trzeba zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych rzeczy. W pierwszej kolejności istotne będzie odpowiednie dopasowanie wydajności do konkretnego zastosowania. Dobrze, aby zapewnić trochę zapasu, ale zdecydowanie się na zbyt mocny nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zwrócić też pasuje swoją uwagę na kwestię gwarancji i serwisu, jakie mają duże znaczenie dla ciągłości pracy. Jeżeli ktoś będzie chciał kupić taki sprzęt, to dobrze żeby odwiedził jakiś sprawdzony sklep pneumatyczny, w którym dostanie fachowe wsparcie. Można to również zrobić w internecie, na przykład pod adresem https://pneumatyczny.com/kategoria/sprezarki-kompresory-srubowe/.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz