Dom, Ogród

Jakie formalności trzeba spełnić instalując klimatyzację w bloku

Przy letnich upałach często ciężko dać sobie radę w mieszkaniach, jeśli nie ma się klimatyzacji. Zwłaszcza to będzie dotyczyło lokali z południowej strony, jakie naprawdę mocno się nagrzewają, pomimo zasłoniętych okien. Z tego też powodu więcej posiadaczy tego typu zaczyna się decydować na montaż klimatyzacji, dzięki której będzie można zaznać jakąś ochłodę. W przypadku domu jednorodzinnego z zamontowaniem takiego układu nie ma żadnych problemów, jednak w wielorodzinnych budynkach sytuacja wygląda nieco inaczej. Aby można było taki klimatyzator z funkcją grzania zamontować legalnie na ścianie, to trzeba spełnić odpowiednie formalności. Lecz i tak nie zawsze zgoda zostanie wyrażona, i wówczas trzeba szukać jakiejś innej opcji.

W pierwszej kolejności rozpocząć trzeba od złożenia w spółdzielni lub wspólnocie mieszkańców wypełnionego wniosku. Podać w nim należy niezbędne informacje które dotyczą miejsca instalacji oraz technicznych aspektów, typu poziom hałasu czy sposób odprowadzania wody. Niekiedy konieczne będzie też otrzymanie zgody sąsiadów, z czym niekiedy bywa bardzo różnie. Jeżeli złożony wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to klimatyzacja do mieszkania 40m2 może być montowana. Rzecz jasna zrobić to musi jakaś profesjonalna firma, na przykład taka jak cold-man.pl, która ma odpowiednie doświadczenie w realizacji tego typu prac a także wszystkie niezbędne pozwolenia.

Pracownicy tego typu firmy mogą także pomóc w doborze najlepszych rozwiązań oraz opracowaniu dokumentów do złożenia. Jeżeli na montaż systemu na ścianie nie zostanie udzielona zgoda, to można się zastanowić nad balkonem, jeśli ktoś taki posiada. Tu już żadne pozwolenia nie są potrzebne, lecz wtedy trzeba się liczyć ze zmniejszeniem dostępnego miejsca z powodu konieczności ustawienia zewnętrznej jednostki. Jakimś wyzwaniem może też być odprowadzanie skroplin, które wytwarzane są podczas pracy. Takie skropliny można odprowadzać do kanalizacji, jeśli będzie to możliwe, lub zbierać je do specjalnego zbiornika.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz