ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Podstawowe parametry techniczne podłogowych paneli

Dobrze dobrane i położone panele Kalisz bez żadnego problemu mogą wytrzymać wiele lat codziennego użytkowania. Ale po pierwsze należy je odpowiednio wybrać, tak więc przy zakupie zwrócić swoją uwagę na parę ważnych kwestii. Ale nie mniej ważny jest ich fachowy montaż, ponieważ najlepszy nawet panel niewiele pomoże, jeśli ktoś nie zrobi swojej pracy jak powinien.

Układanie paneli należy zacząć od dokładnego wyprostowania posadzki. Część z takich nierówności zniwelować można przy pomocy podkładów w różnych grubościach, lecz przy nieco większych konieczne będzie zrobienie wylewki samopoziomującej. Wyrównana posadzka musi dobrze wyschnąć, bowiem w przeciwnym wypadku panele podłogowe Kalisz mogą zamoknąć i ulec uszkodzeniu. Lecz nawet na suchą posadzkę należy położyć folię izolacyjną, która będzie chroniła przed nadmiarem wilgoci. Następną warstwą do ułożenia będzie specjalny podkład. Jego zadaniem jest wygłuszyć podłogę, oraz dodatkowo zapewnić odpowiednią jej elastyczność.

Dostępne obecnie panele Ostrzeszów przeważnie posiadają system montażu na klik, tak więc nie trzeba ich kleić i dociągać pasami. Lecz tak czy inaczej po położeniu następnego pasa trzeba je dobić do siebie porządnie, żeby pozbyć się wszelkich szczelin. Przy docinaniu należy pamiętać o tym, żeby przy ścianach pozostawić kilka milimetrów odstępu. Panelowa podłoga pracuje bowiem przez cały czas, i jeśli zostanie do pominięte, to mogą się pojawić wybrzuszenia. Wprawny fachowiec jeden pokój bez żadnego problemu zrobi w kilka godzin, i w zasadzie od razu można po podłodze chodzić czy ustawiać meble.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz