Sport, Turystyka

Domy i apartamenty w Chorwacji – jak można je kupić

Od dawna Chorwacja cieszy się ogromną popularnością wśród urlopowiczów z naszego kraju. Wszyscy bardzo sobie cenią przejrzyste morze, słoneczną pogodę czy smaczne jedzenie. Co rok do tego niewielkiego kraju na południu Europy jadą setki tysięcy turystów, spragnionych wypoczynku w przepięknych klimatach. Dodatkową zaletą Chorwacji jest niewielka odległość. Bez najmniejszego problemu dojechać tam się da w ciągu jednego dnia, a oprócz tego są dobre połączenia kolejowe i lotnicze. Wszystko to sprawia, że wielu ludzi się zastanawia nad zakupem tam nieruchomości.

Nieruchomość taką zakupić można tylko dla siebie, i z niej korzystać wtedy gdy się będzie chciało. Ale zrobić także można z tego inwestycję, która będzie na siebie zarabiać, i zwyczajnie wynajmować w letnim okresie turystom. Szczególnie będzie to opłacalne, jeżeli taki obiekt będzie położony blisko morza, w jakiejś popularnej miejscowości. A że nic nie wskazuje na to, aby nieruchomości miały tam tanieć, to w przypadku takiego zakupu z pewnością się nie straci, lecz co roku wartość będzie rosła. Procedura kupna nie jest bardzo skomplikowana, nasi obywatele nie mają specjalnego ograniczenia w tym zakresie. Jednak z uwagi na specyfikę tamtejszego rynku zrobić to jest najlepiej przy pomocy jakiegoś sprawdzonego pośrednika. Za takie pośrednictwo oczywiście trzeba będzie zapłacić, najczęściej w wysokości kilku procent kwoty transakcji. Lecz wtedy pośrednik zajmie się wszystkimi sprawami i przypilnuje, aby przy takiej transakcji nie pojawiły się problemy.

Żadną przeszkodą nie będzie także bariera językowa. Na naszym rynku funkcjonuje sporo agencji świadczących takie usługi, bez problemów można je znaleźć wpisując w oknie wyszukiwarki hasło apartamenty chorwacja realestate-honeste.com i przeglądając zwrócone wyniki. Ceny nieruchomości w Chorwacji utrzymują wysoki pułap i systematycznie idą do góry, tak więc raczej nie będzie obaw że straci się na takim zakupie. Zależą one od paru rzeczy, między innymi regionu oraz odległości od morskiego wybrzeża.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz