Moda, Uroda

Swędzenie skóry po myciu – jakie są najważniejsze tego przyczyny

U niejednej osoby po wyjściu z wanny czy spod prysznica występuje swędzenie skóry. W części przypadków nie będzie to nic strasznego, i oprócz dyskomfortu nie powinno to nieść żadnych zagrożeń dla zdrowia. Ale niestety takie swędzenie może być także rezultatem rozmaitych schorzeń, takich jak niewydolność nerek, stany zapalne wątroby, hormonalne zaburzenia czy niekiedy i białaczka. Dlatego też jeśli taki stan będzie się dłużej utrzymywał, a dodatkowo używane środki nic nie pomogą, to pasuje się wybrać do lekarza, aby wykonał zestaw badań. A jeśli coś zostanie w czasie nich wykryte, to będzie trzeba zacząć się leczyć. Ale choroby w przypadku swędzenia nie zdarzają się często, najczęściej to nieprzyjemne uczucie jest spowodowane różnego rodzaju podrażnieniami.

Takie podrażnienia mogą mieć różne podłoże, często to po prostu jest wysuszona skóra, jaka pod działaniem wody jeszcze bardziej się wysusza. Ponieważ produkuje ona niewielką ilość serum, to jego zmycie w czasie kąpieli powoduje zwiększenie się nieprzyjemnych objawów. Podczas mycia unikać jeszcze należy kilku innych rzeczy. Zbyt gorąca woda także niekorzystnie wpływa na skórę, gdyż oprócz wysuszania dodatkowo jeszcze pobudza działanie gruczołów łojowych. Bardzo wysuszająco działa także chlor, z tego też powodu jeśli będzie to możliwe, to trzeba chlorowanej wody unikać. Tak samo zresztą jak zbyt częstego mycia, co dla niejednej osoby może się wydawać nieco dziwne. Ale jeżeli ktoś idzie pod prysznic parę razy na dzień, a poza tym używa gąbki czy rękawicy, to niszczy w ten sposób mocno naturalną warstwę lipidową.

A to po jakimś czasie będzie dawało znać o sobie właśnie pod postacią wysypek, podrażnień czy zaczerwienienia. Z dużą ostrożnością należy podchodzić do używanych kosmetyków, w miarę możliwości powinny być one delikatne i mające w sobie substancje nawilżające. Sporo na ten temat znaleźć można w sieci internetowej, jeżeli ktoś będzie chciał, to zaglądnąć może na przykład do serwisu kozmetika-afrodita.pl/swedzenie-skory-po-prysznicu-co-jest-powodem-dyskomfortu/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz