Sport, Turystyka

O jakich rzeczach trzeba pamiętać podczas wynajmu kampera

Wielu osobom będzie się wydawało, że wypożyczenie kampera to prosty temat. Tymczasem wcale jednak tak prosto nie jest, o czym miało okazję się przekonać sporo osób, jakie musiały sporo dołożyć do podstawowej kwoty. Aktualnie ze znalezieniem firmy, która wypożycza i sprzedaje kampery nie będzie żadnych problemów, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło wypożyczalnia kamperów poznań i przeglądnąć zwrócone rezultaty. Z reguły wypożyczalnie podają cenę bazową za jeden dzień, i teoretycznie tyle powinno się zapłacić. Ale przeważnie są też przewidziane rozmaite dodatkowe opłaty, przez co cała podróż niekiedy znacznie drożej wychodzi. Jedną z najczęściej spotykanych opłat jest za przekroczenie limitu kilometrów do przejechania.

Ale można też pewną kwotę zapłacić, jeżeli się odda nieposprzątany samochód, nie uzupełni paliwa albo nie opróżni pojemników na wodę. Tak naprawdę nie będą to wcale małe kwoty, i tego typu dopłaty w ogólnym podsumowaniu mogą całkiem sporo wynieść. Następną ważną kwestią jest kaucja. Jest ona pobierana przy odebraniu samochodu, przeważnie będzie wynosić do kilku tysięcy złotych, i rzecz jasna jeżeli kamper zwrócony zostanie w nienaruszonej kondycji, to będzie zrobiony zwrot. Lecz jeżeli zauważone zostaną jakieś uszkodzenia to naprawa ich zostanie pokryta właśnie z tej kaucji. Ze szkodami wiąże się jeszcze jedna istotna kwestia, to znaczy ubezpieczenie OC.

W teorii wszystkie kampery poznań powinny posiadać ubezpieczenie, i przy pojawieniu się ewentualnej szkody można ją będzie rozliczyć z polisy. Lecz w praktyce zdarzają się firmy, które mają wykupione ubezpieczenie bez prowadzenia zarobkowego wynajmu, co przy jakiejś stłuczce niewiele pomoże. Poza tym niejednokrotnie wykluczane są z zakresu ochrony na przykład zdarzenia na parkingach, a właśnie one najczęściej występują ze względu na spore rozmiary pojazdu. Sporo firm pożyczających kampery ma też w umowie zapisany tak zwany udział własny w szkodzie. Przeważnie udział ten będzie wynosił tyle co kaucja, dlatego też należy i o tym nie zapomnieć zanim się wsiądzie za kierownicę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz