Budownictwo, Przemysł

Na co zwracać uwagę przy wybieraniu pośrednika nieruchomości

Wybranie pierwszego z brzegu biura zajmującego się nieruchomościami może być powodem rozmaitych problemów przy kupnie lub sprzedaży nieruchomości. Jeśli się trafi na nierzetelną osobę, to w skrajnej sytuacji będzie się ryzykować dużymi pieniędzmi, a to czasem się zdarza jeśli nie będzie dopilnowana jakaś istotna rzecz. Z tego też powodu zanim się zacznie jakieś poważniejsze rozmowy, to obowiązkowo trzeba na parę ważnych rzeczy zwrócić swoją uwagę.

W pierwszej kolejności niezwykle istotne są praktyka i doświadczenie, a je zdobywa się przez wiele lat funkcjonowania na rynku. Od pośrednika nieruchomości będzie się bowiem wymagało sporej wiedzy wiążącej się nie tylko z obrotem nieruchomościami, ale także obszarami technicznymi czy prawnymi. Spora część takich wiadomości do uzyskania będzie z kursów czy rozmaitych materiałów, lecz umiejętności zdobyte przy kolejnych transakcjach również będą tu mieć ogromne znaczenie. Jednak nawet długi okres czasu działania danego biura nie zawsze będzie świadczył o jego profesjonalizmie, a jeszcze bardziej podejściu do klienta.

W ocenie tych dwóch aspektów bardzo pomocne mogą być opinie które wystawili dotychczasowi klienci. Bez problemów znaleźć je można na przykład w internecie, zarówno w wielu branżowych serwisach, jak również po prostu przy firmowym profilu w jakiejś wyszukiwarce. Przy czytaniu takich opinii zachować jednak należy pewną ostrożność, gdyż czasami zdarzają się przypadki, kiedy ktoś próbuje manipulować w ten sposób.

Zakres oferowanych usług jest kolejnym aspektem, który należy sprawdzić dokładnie. Część biur ogranicza się bowiem wyłącznie do prezentacji ofert w kilku serwisach ogłoszeniowych, z kolei inne pomagają przy przygotowaniu lokalu do sprzedaży, robią profesjonalną sesję zdjęciową a także prowadzą liczne działania marketingowe. Na zakończenie należy sprawdzić też wykupioną polisę, która wprawdzie jest obowiązkowa, ale u różnych ubezpieczycieli różnie wygląda ochrona. Wartym zastanowienia pomysłem może też być zajrzenie na stronę internetową biura, przykładowo taką jak https://adamus.wroclaw.pl/, znajdować się na niej powinny wszystkie niezbędne informacje.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz