Dom, Ogród

Które z prac należy zaplanować w ogrodzie na wiosnę

Każdy posiadacz ogrodu wie, że nadejście wiosny to okres kiedy trzeba będzie zrobić sporo różnego rodzaju prac. Jeżeli zostanie to zaniedbane, to okazać się może, że ostatecznie ogród nie będzie wcale wyglądał tak jak powinien. Z pewnością zaopatrzyć się też trzeba w odpowiednie narzędzia do tego, na przykład takie tak kosy spalinowe. Warto za takie zakupy się zabrać odpowiednio wcześnie, bo wtedy można na spokojnie się zastanowić co się przyda, odwiedzić jakiś sprawdzony sklep stihl i powrócić z niego ze wszystkim, co było zaplanowane. Ogrodowe prace rozpocząć należy od czyszczenia terenu ze starych liści, gałęzi i innych śmieci.

Bardzo ważne jest, żeby dokładnie usunąć pozostałości traw, lecz zrobić to trzeba ostrożnie, aby nic przy tym nie uszkodzić. Jeżeli będzie to potrzebne, to zrobić też można walcowanie trawników, ale nie każdy z ogrodów tego wymaga. W niejednym przypadku przed zimowym okresem pewne krzewy czy kwiaty są przykrywane, i wiosna to pora, kiedy całe to okrycie trzeba ściągnąć. Należy to zrobić przy zachmurzeniu, żeby nie narażać roślinności od razu na promieniowanie słoneczne.

Osoby chcące zrobić trochę nasadzeń powinny też zadbać o przekopanie ziemi, robi się w tym celu to na około 10 cm, pozostawiając później przez następne parę dni w celu osadzenia. Czas jest również wtedy na nawiezienie, albo przy użyciu nawozów sztucznych, albo kompostu i obornika. Trzeba uważać jednak z tym nawozem, ponieważ zbyt dużo nie jest jednak wskazane. Początek wiosny to idealna pora na to, żeby wsadzić nowe kwiaty, krzewy i drzewa, należy to jednak robić dopiero wtedy, gdy gleba będzie całkowicie rozmrożona.

Podczas przycinania, które również stanowi ważną część ogrodowych prac, też należy pamiętać żeby robić to w dodatniej temperaturze, ponieważ w czasie mrozu nie będzie to zdrowe dla roślin. Dużo wskazówek i porad na temat prac ogrodowych na wiosnę można znaleźć w sieci, przykładowo po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła pułapki na kreta.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz