Inne

Jakie wypełnienia są używane do mebli tapicerowanych

Jeśli ktoś będzie się decydował na kupno tapicerowanych mebli, to niejednokrotnie nie zwraca specjalnej uwagi na wypełnienia, których używa producent. A przecież ma to bardzo duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku, gdy tego typu meble służą do spania. Dobrze dobrana grubość i twardość będą bowiem decydowały o komforcie wypoczynku, co przekłada się ostatecznie na zdrowie. Z pewnością materiałowi używanemu do wypełnień przyjrzeć się też powinny osoby mające problem z alergiami, ponieważ są dla nich dostępne odpowiednie rozwiązania.

Obecnie największą popularnością cały czas się cieszą poliuretanowe pianki. Są one od wielu lat z powodzeniem stosowane do wytwarzania mebli, i cały czas świetnie się w tej roli sprawdzają. Tego typu pianki są dostępne w dużej ilości rodzajów, różniących się przede wszystkim gęstością i twardością. W ostatnich czasach wykorzystuje się coraz częściej wysokoelastyczne pianki. W porównaniu z tradycyjnymi mają one znacznie większą elastyczność, co bardzo poprawia użytkowe walory. Jednak z piankami jest taka sprawa, że trudno utrzymać je w doskonałej czystości.

Dlatego też osoby mające kłopotyz alergiami mogą się zdecydować na wypełnienia silikonowe, które nie wchłaniają roztoczy i kurzu. Jest też sporo osób, które szukają tradycyjnych rozwiązań, a do takich można zaliczyć wypełnienia z pierza i piór. Jeżeli ktoś takim tematem będzie zainteresowany, to może w wyszukiwarce wpisać hasło frytka z pianki, a potem się zaznajomić z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz