Zdrowie

Dlaczego regularne przeglądy zębów mają takie znaczenie

O tym, że należy systematycznie dbać o stan swoich zębów przez ich codzienne mycie, wiedzą już nawet małe dzieci. I rzeczywiście, systematyczna higiena zębów jest bardzo potrzebna, bowiem zapobiega się tym sposobem rozwojowi próchnicy. Ale nawet jeśli tak faktycznie jest, to tak czy inaczej należy co najmniej raz parę miesięcy się wybrać na kompleksowy przegląd. Takie przeglądy u dużej części stomatologów są darmowe, a jeśli nie, to do zapłacenia będzie jakaś symboliczna kwota. Przy takim przeglądzie stomatolog Radzymin sprawdzi dokładnie stan całego uzębienia, i jeśli trafi na ubytki, to zaproponuje ich leczenie. W przypadku małych dziur leczenie to będzie szybkie i bezbolesne, z reguły można to załatwić na jednej wizycie.

Jednak jeżeli będzie większy ubytek, a dodatkowo zacznie się pojawiać ból, to wówczas może to być większym wyzwaniem. Współczesna stomatologia Radzymin może dać całkiem sporo różnych możliwości przy bardziej poważnych sytuacjach, lecz zapewne wiązać się to będzie z dłuższym czasem leczenia i większymi kosztami. Te mocno wzrosną, jeżeli niezbędne będzie kanałowe leczenie. Jego koszt to nawet kilkaset złotych za jeden kanał, tak więc przy zębie z tyłu z pewnością nie skończy się na tysiącu. Czasem się też pojawiają przypadki, kiedy pomimo wysiłków zęba nie uda się uratować i konieczne będzie usunięcie go. Szczęśliwie w takich przypadkach także są możliwości na to, żeby zamiast straconego zęba wstawić sobie nowy.

Sprawdzony protetyk Radzymin przykładowo może zaproponować koronę lub most, a jeśli ktoś miał będzie finansową możliwość, to również implant. Jednak w takim przypadku trzeba się liczyć z jeszcze większym kosztem, z tego też powodu dużo lepszym rozwiązaniem będzie jednak regularnie dbać o swoje zęby. Przegląd u dentysty nie powinien zająć więcej niż kilkadziesiąt minut, a jeśli znalezione zostaną ubytki to też szybko je można wyleczyć. A będzie to zdecydowanie tańsza i na pewno mniej boląca opcja w stosunku do leczenia kanałowego czy wyrwania zęba, którego nie da się w żaden sposób uratować.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz