Inne

Atrakcje na weselu – czemu warto pomyśleć o pokazie laserowym

Eventowa branża sięga dość często po nowoczesne rozwiązania, a jednym z ciekawszych w ostatnim czasie są pokazy laserowe. Lasery od lat wykorzystywane są w różnych dziedzinach życia, jest więc zupełnie zrozumiałe że w pewnym momencie zaczęto ich używać także do pokazów. Zwłaszcza że technologia ta rozwija się bardzo intensywnie, co pozwala na tworzenie jeszcze wspanialszych i niezwykłych pokazów. Przy tworzeniu laserowych pokazów wykorzystuje się dedykowane projektory, o szybkim czasie działania.

Można dzięki temu za ich pomocą robić nie tylko wzory statyczne, ale także mające naprawdę dużą dynamikę. Projektory laserowe umożliwiają wyświetlanie kształtów o dużej różnorodności. Oczywiście normą są różnego rodzaju tunele, płaszczyzny i wachlarze, lecze nie ma żadnego problemu żeby w ten sposób pokazać geometryczne wzory i figury. Na eventach firmowych niejednokrotnie klienci chcieliby mieć narysowane logo firmy, najlepiej z jakąś dodatkową otoczką.

Także z opracowaniem czegoś takiego nie będzie żadnych problemów, wystarczy tylko zaprogramować wszystko co potrzeba, a później przekazać do projektora. Pokaz laserowy można też zsynchronizować z podkładem muzycznym, takie rozwiązanie również jest często wybierane przez wielu klientów. Otrzymują oni wówczas niesamowite widowisko, w czasie którego światło i dźwięk uzupełniają się wzajemnie, dostarczając niezwykłych wrażeń. Niektóre z firm idą z takimi pokazami jeszcze dalej, angażując zawodowych tancerzy. Żeby wyglądało to odpowiednio, to należy wiele czasu spędzić na treningach i przygotowaniach, lecz dla końcowego efektu warto to zrobić.

Ale żeby faktycznie tego typu pokaz się udał, to trzeba paru rzeczy. Stosowane lasery muszą posiadać odpowiednią moc, a oprócz tego ich światło musi się na czymś rozproszyć. W naturalnych warunkach daje to mżawka lub mgła, lecz liczenie na to jest trochę ryzykowne. Z tego też powodu twórcy laserowych pokazów przeważnie korzystają z generatorów dymu, co zagwarantuje należytą widoczność podczas pokazu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz