Zdrowie

Czemu podczas pobytu w Dubaju warto zwiedzić słynną Marinę

Dubaj jest znany ze swojego przepychu, bogactwa i luksusu. To niezwykle miasto tak naprawdę powstało dość niedawno, jeszcze kilkadziesiąt lat temu na jego aktualnym terenie były piaski pustyni i ewentualnie jakieś niewielkie wioski. Lecz towarzysząca jego twórcom wizja, ale też i bardzo duże finansowe nakłady spowodowały, że obecnie jest to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc wybudowanych przez człowieka. Na każdego, kto się tam pojawi po raz pierwszy czekają niezliczone Atrakcje Dubaj, z których niektóre są rzeczywiście niezwykłe i spektakularne.

Z pewnością do takich zalicza się najwyższy budynek świata, z którego rozciąga się niezwykły widok na całą okolicę, lecz również i usypane przez człowieka, sztuczne wyspy. Może aż tak głośno o niej nie jest, ale wartym zobaczenia miejscem jest również Dubaj Marina. Obecnie to jest jeden z największych na świecie portów jachtowych, co interesujące, również w całości usypanych przez doświadczonych inżynierów. Marina to połączenie luksusu, rozrywki i widoków, które zapierają dech w piersiach. Dotyczy to zarówno tego, co się znajduje na wodzie, jak też i na nabrzeżu tej sztucznej zatoki. A tam się znajduje faktycznie sporo, o czym przekonać się można odwiedzając to miejsce. Przystań jest pełna jachtów, których właścicielami są najbardziej znane osoby ze świata biznesu, sportu czy rozrywki.

Na brzegach wybudowano wiele nowoczesnych wieżowców, w których znajdują się mieszkalne apartamenty, sklepy czy restauracje. Bardzo bogate jest życie nocne w tej dzielnicy, jeżeli więc ktoś lubi naprawdę dobrą zabawę, to z pewnością nudził się nie będzie. Będąc już tam na miejscu skorzystać też można z różnego rodzaju atrakcji wodnych, jakich jak przykładowo Dubaj Rejs Jachtem. Tego typu rejsy organizowane są na różny okres czasu, od jednej godziny do kilkunastu czy kilkudziesięciu dni, mogą się też od siebie różnić dostępnymi w poszczególnych pakietach atrakcjami. Dużą popularnością cieszą się chociażby poranki na oceanie, podczas jakich można delektować się smacznym śniadaniem.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz